Hakkımızda
Hakkımızda

Çelkonsan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1994 yılında, Mersin'de kurulmuş, "çelik konstrüksiyon" ve "makina imalat" konularında faaliyet gösteren bir firmadır. Kuruluşunda 1.150 m² kapalı alanlı bir atölyede faaliyetini yürüten firma, bugün Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde 10.000 m²'si kapalı olmak üzere 34.000 m²'lik bir alana sahiptir.

20 x 100 m ebatlı imalat holleri, 20 x 60 m ebatlı kumlama ve stok holü mevcuttur. Taahhüt işleri ile iştigal etmesi nedeniyle farklı teknik ve yapım özelliklerine haiz birçok konuyu birlikte yürütmektedir. Çelik konstrüksiyon bölümünün alanları arasında; fabrika yapı çelikleri, demiryolu perçinli çelik köprüleri, depo-hangar çatı çelikleri, tak ve üstgeçit çelikleri, alışveriş merkezi ana taşıyıcı sistemleri, transfer kuleleri ve boru köprüleri bulunmaktadır.

Teknolojik imalat bölümünde; sabit ve demontabl silolar, stok tankları, siklon boru, seperatör gövdeleri, bunker, şut ve klape imalatları yapılmaktadır. Mekanik imalat bölümünde; helezon, hücre tekeri, paletli konveyör, kovalı bant, jet pulse filtreler, havalı bant ve muhtelif yedek parça imalatları yapılmaktadır.

Diğer taraftan, paslanmaz grubu olarak; gıda tankları, karıştırıcı tanklar, pulper tankları, muhtelif ebat ve kapasitede silo ve depolar, helezon imalatları yapılmaktadır. Fabrikamızda yeterli ölçekte iş olması halinde 1.000 ton/ay kapasiteüretim yapılabilmektedir. Ayrıca, montaj işleri ile dizayn ve projelendirme ekip ve altyapısı da mevcuttur. Firmamız ISO 9001 Kalite yönetim ve EN ISO 3834-2 İmalat Yeterlilik Belgelerine sahiptir.

  • En son teknoloji kullanımı ve Dünya standartlarındaki ekipmanın yüksek nitelikli personel tarafından kullanımı.
  • İleri düzey CNC kesme, delme, bükme ve işleme yeteneği.
  • Sertifikalı Mekanik Test Laboratuvarı ve Kaynakçı Eğitim Merkezi
  • Avrupa Kaynak Mühendisliği liderliği altında, tüm kaynak işlemleri ve personelinin kalifikasyon ve sertifikasyonu.
  • Tek Parça En Ağır Üretim Rekoru
Sosyal Medyada Paylaş